Реле G8P-1C4P-48VDC
Хит!
Реле G8P-1C4P-48VDC
Нажмите на изображение для просмотра
Юго-Восточная Азия: Доступно 3000 шт
Категории: РелеРеле электромагнитныеМагниты
УпаковкаBulk - россыпь
ИнформацияObsolete (Discontinued) - Устаревшая, снятая с производства
Тип корпусаDIP
Продажа от (шт)1
Вес21 г
Срок поставкиПод заказ
ПроизводительOmron
Type of relay electromagnetic
Contacts configuration SPDT
Rated coil voltage 48V DC
Contact current max. 20A
Relay variant power
Relay series G8P
Operating temperature -55...105°C
Mounting PCB
Switched voltage max. 28V DC, max. 250V AC
Coil resistance 2.48kΩ
AC contacts rating @R(at resistive load) at resistive load 20A / 250V AC
Leads for PCB
DC contacts rating @R(at resistive load) at resistive load 20A / 28V DC
Coil current 19mA
Coil power consumption 0.9W
Contact resistance 100mΩ